MBBR- Hareketli Yatak Biyoreaktör - Rielli | Su arıtma sistemleri
SU ARITMA SİSTEMLERİ
Hareketli Biyoreaktör Sistemi

MBBR- Hareketli Yatak Biyoreaktör

 

Rielli MBBR tesisleri, bilinen MBBR’ların sağladığı tüm avantajların yanı sıra tasarımında kullanılan 5500 m2/m3 aktif yüzey alanına sahip özel çipler sayesinde standart bir MBBR’ın dörtte biri kadar alan kullanarak yüksek verimli tesisler kurulmasını sağlar. Yüksek yüzey alanı ile aynı hacimde daha fazla biyokitle barındırarak emsallerine göre çok küçük % 25 hacme sahip reaktörlerde yüksek verimle işletime olanak tanır.

MBBR’da, MBR’dan farklı olarak hareketli çipler kullanılır.

Evsel ve endüstriyel atık su sistemlerinde kullanılabilen MBBR (hareketli yatak biyoreaktör), yeni bir tesis kurulumu olmadan kapasite artırımı amacıyla mevcut sistem ile uygulanabilen; arıtma tankı işine ilave edilen hareket halindeki binlerce polietilen biyofilm taşıyıcı çipler kullanılarak kurulan bir sistemdir.

 

 

Yer ve maliyet tasarrufu sağlar.

Yüksek yüzey alanına sahip bu biyoçipler ile yüksek bakteri konsantrasyonu elde edilir. Bu sayede, biyolojik arıtım kapasitesi artırılır.

Konvansiyonel sistemlerden daha az yer kaplayarak ek bir tanka ihtiyaç duymaması, geniş bir tesis alanına sahip olmayan ancak kapasitesini artırmak isteyen tesisler için sunduğu en önemli avantaj olarak görülebilir.

MBBR tesisleri, konvansiyonel arıtma tesislerine göre daha avantajlıdır.

Teknolojik açıdan atık su arıtma tesisleri için son teknoloji ürünü sayılan MBR (membran biyoreaktör) sistemi ile konvansiyonel sistemler arasında konumlanabilecek MBBR’ın evsel ve endüstriyel arıtma yapmak isteyenlere sunduğu avantajlar şöyledir;

  • Basit işletim sistemine sahiptir.
  • İşletilmesi, MBR’lara göre daha kolay ve daha az bakım gerektirir.
  • Ekstra bir tank olmaksızın kurulabilmesi ile yer ve maliyet tasarrufu sağlar,
  • İlk yatırım maliyetleri oldukça düşüktür.
  • Biyoçiplerin üzerindeki mikroorganizmalar, değişen yüklere hızlı cevap verdiklerinden esnek yapıdadır,
  • Az bakım gerektirir; düşük yatırım giderleri dışında bakım giderleri de oldukça düşük olur.
  • Kapasitenin kolaylıkla artırılmasını sağlar.
  • Düşük çamur yağı ve ısısına rağmen kararlı nitrifikasyon sağlar.

 

Yüksek verim ile ideal arıtma sağlamaktadır.

Tüm bu etkenlerle verimliliği MBR kadar iyi olmasa da konvansiyonel bir tesisten daha küçük bir alanda yüksek verimli ve işletme hatalarını tolere edebilen, kolay bir tesis ihtiyacı olanlar için ideal çözümdür

En kısa sürede teslim edilir.

Rielli tesislerinin çoğunu sizin siparişlerinize özel projelendirip üretiriz. Çoğu ekipmanı stokta üretime hazır halde tutar veya doğrudan üreticileriyle çalıştığımız için çok kısa sürelerde özel olarak temin ederek cihazınızı size en kısa sürede teslim ederiz. Yüksek kapasitemiz, gelişmiş lojistik olanaklarımız ve üretim teknolojimizle talep edeceğiniz olağanüstü kısa termin sürelerine dahi uyum sağlayabilmekteyiz.

28 yıllık deneyimle üretilir.

Üretilen her Rielli cihazının ardındaki kurumsal deneyim çeyrek asrı geçti ama Rielli’nin ardındaki deneyim 1955 den beri üretim yapan bir aile geleneğine dayanır.

Uzman mühendislik kadrosu;

farklı membran üreticilerinin projeksiyon yazılımlarıyla optimum çözüm sağlar. Rielli cihazlarını üretirken gelenekle gelişimi nasıl uyum içinde kullanacağımızı biliriz. Mühendis ekibimiz yolculuğumuzun çoğunda bizimle birlikte olan arkadaşlarımızdan oluşuyor. Çağdaş bilgiyle şirketimizde geçirdikleri yılların deneyimini bir arada kullanan bu arkadaşlarımız ve sürekli güncellediğimiz yazılımlarımız sayesinde sizin için yatırım ve işletme giderlerinde en uygun olacak ters osmoz cihazını tasarlayıp üretebiliyoruz.

Eşsiz bir kullanıcı deneyimi

Her bir Rielli cihazı projeye özel hazırlanan kullanıcı kitabıyla sizlere ulaşır. Montaj sonrası kullanıcı eğitimleri teknik ekibimizce verilip, sertifikalandırılır. Artık sizin olan cihazınızın hizmet ömrü boyunca ihtiyaç ve isteğiniz doğrultusunda çalışması, takip tabloları, online izleme ve satış sonrası hizmetle garanti altına alınır. Teknik servisimiz dünyanın neresinde olursa olsun ister Etiyopya’nın ücra bir köyünde, ister Filipinler’in bir tatil otelinde kurulu her Rielli cihazına hizmet vermektedir.

Size uygun finansman olanaklarıyla, daha ilk günden kendini ödemeye başlayan bir yatırım olur.

Bir Rielli MBBR cihazı teklifinin ilk sayfasında mali veriler yer alır. Böylelikle size önerdiğimiz cihazın, benzerlerine göre nasıl daha ekonomik olduğunu, ilk yatırım ve işletme giderlerini, yatırımın kendini geri ödeme süresini ve daha birçok mali veriyi teklifimizin ilk sayfasında görebilirsiniz.
Satın alma, kiralama veya üretilen suyu satın alma gibi size uygun finansman seçenekleriyle yatırımınız, daha ilk günden nakit akışınıza pozitif katkı sağlar.

Geri kazanılabilir kalitede arıtılan atıksu ile Rielli MBBR tesisi, işletmeniz için bir masraf merkezi olmaktan çıkarak suyu daha ekonomik maliyetlerle elde edebileceğiniz bir gelir kaynağı olur.

Alman Teknolojisi ile üretilmiş; kalitesi ve verimliliği bir çok bilimsel veri ile kanıtlanmış MBBR Biyoçiplerini kullanıyoruz.

Yıllardır istikrarla devam eden çalışmamız bizi dünyanın önde gelen ekipman markalarıyla hep bir araya getirdi. Bunun bir sonucu olarak MBBR biyoçipleri için uzun zamandır deneyimli bir Alman firması ile stratejik ilişki içindeyiz. Üretim deneyimini paylaşan iki kurum olarak ilişkimiz ve birbirimize aktardığımız deneyim, size en yeni teknolojiyi ilk sunan olmamızı da sağlamaktadır.

Güçlü bir deneyim ağıyla çalışıyor, tasarlıyor, üretiyoruz.

Sadece müşteri değil, çalışan sadakatine de önem veren şirket kültürümüzle birlikte; Uzun yıllardır çalıştığımız teknisyen ve mühendis arkadaşlarımızla beraber ortaya koyduğumuz güçlü birikim ve kaliteyle verimlilik odaklı çalışıyor, tasarlıyor, üretiyoruz.

Rielli MBBR’larda Kullanılan Biyoçiplerin Güçlü Özellikleri


Alman Teknolojisi
 Rielli MBBR üretim tesislerimizde kullandığımız biyoçipler, Alman teknolojisiyle üretilmiş; kalitesi ve verimliliği bir çok bilimsel makale ile kanıtlanmıştır.

6x Yüzey Alanı Rielli MBBR Biyoçipleri, geleneksel filtreden 6 kat daha ince olup, yüzey alanı diğer filtreye göre 6 kat daha fazladır (Bassin et al., 2016). Bu nedenle, Rielli biyoçipler geleneksel filtreye göre daha çok biyokütle tutma özelliğine sahiptir.

4x Su Arıtımı 1.1 mm kalınlığında olan Rielli biyoçipler, iki tarafında sahip olduğu eşit büyüklükteki gözenekleriyle 5500 m2/m3 geniş yüzey alanına sahiptir. Sahip olduğu çift taraflı, geniş yüzey alanı ile geleneksel hareketli çiplerden daha fazla suyu arıtır. Bu sebeple, verimliliği, rakiplerine göre hayli yüksektir.

Daha Fazla Hareket 25 mm çapı ve 1.1mm kalınlığa sahip biyoçipler küçük yapıları ve hacimleri ile suyun içerisinde daha hızlı hareket ederler. Böylece blowerlara daha az ihtiyaç duyulur.

Enerji Tasarrufu Yüksek kaldırma oranı ile daha fazla ve hızlı hareket kabiliyetine sahip Rielli Biyoçipleri, daha az proses havası kullandığından enerji tasarrufu sağlar.