Filtre Ters Yıkama Sularının Geri Kazanımı

Su faturanızı %15 azaltır. Kendini birkaç ay içinde geri ödeyen bir yatırımdır. İsteğe göre satın alma veya kiralama olanaklarıyla sağlanır. Küçük bir endüstriyel tesis veya otel için uygulanabileceği gibi bir şehrin merkezi arıtmasına dahi uygulanabilir.

Filtre ters yıkama suları multimedya, aktif karbon filtreler ve yumuşatma cihazlarının ilk ters yıkamalarından kaynaklanan atık sulardır. İçerik olarak hemen her zaman sadece yüksek miktarda AKM içeren bu sular geri kazanımı en kolay atık su türlerinden biridir. Konvansiyonel filtrelerin her biri günde ürettiği suyun %5 kadarını ters yıkamalarla atar. Bir işletmede multimedya, aktif karbon filtreler ve yumuşatma cihazı varsa bu işletmenin günlük tükettiği suyun %15 kadarını filtre ters yıkama suyu olarak attığını söyleyebiliriz.

Filtre Ters Yıkama Sularının Geri Kazanımı

Rielli daldırma veya basınçlı tip ultrafiltrasyon tesisleriyle filtre ters yıkama suyundaki tüm AKM virüsler dahil filtrelenir. Bu haliyle tekrar ham su olarak veya RO besleme suyu olarak değerlendirilebilen yüksek kalitede geri kazanılmış su elde edilir. Rielli filtre ters yıkama suyu geri kazanım tesisi kullanan işletmelerde su kullanım bedelinde %15 e varan tasarruf sağlanacağı gibi bu yatırım kendini sadece aylarla ifade edilen sürede geri öder.

Filtre Ters Yıkama Sularının Geri Kazanımı

Ücretsiz Teklif Alın

İhtiyacınıza özel çözümler için aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.