Seracılık ve Topraksız Tarım

Tarım, topraksız da olur ama susuz olmaz! Doğal iklim koşullarının elverişli olmadığı durumlarda, seralar içinde yaratılan özel iklim koşulları ile artık hemen her ortamda hatta dünyanın hemen her yerinde ürün yetiştirilebilir. Şartlara göre, gerekirse toprak dahi kullanılmadan topraksız tarım (hidroponik tarım) yapılabilir. Ancak susuz tarım henüz yapılamadı.
Suyun kullanılmadığı bir dünya hayal edemediğimiz gibi, seracılık ve topraksız tarım diğer bir deyişle hidroponik tarım için bile olsa susuz bir tarım faaliyeti düşünemeyiz.

Seracılık ve Topraksız Tarım

Tarımda iyi bir sonuç elde edebilmek için kaliteli sulama suyuna duyulan ihtiyacın önemini hepimiz biliyoruz. Bu sebeple, tarımsal sulama suyu arıtımı için kaliteli suyu üretmek adına üretilmiş tarımsal su arıtma yöntemlerini kullanarak size en iyi sulama suyunu sağlıyoruz.

Rielli’de ürettiğimiz ultrafiltrasyonters osmoz cihazları ve diğer su arıtma yöntemleri ile ister seracılık, ister topraksız tarım uygulamaları (hidroponik tarım sistemi) için olsun suyu istenen saflıkta ve içerikte arıtıyoruz.

Topraklı veya topraksız tarımda Rielli ile arıtılmış suyu kullanmak size;

  • Kontrollü büyüme,
  • Kaliteli ürünlerle gelen yüksek verim,
  • Asgariye indirilmiş bakteri ve parazit riski,
  • Su tüketiminde tasarruf,
  • Düşen maliyetlerle birlikte artan rekabet gücü ve hepsinden önemlisi sofranıza güvenle getirebileceğiniz sağlıklı ürünler sağlar.

Ücretsiz Teklif Alın

İhtiyacınıza özel çözümler için aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.